KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 11916020
nr 1191 6020
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Pastell, Morgonhymn". Signerad, daterad -45. 30x26 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 18 juni 2018
kl 20:21:59
12/6 00:31:45